None

Wynająć BMW czy Mercedesa? Oto jest pytanie!

Przykładowym samochodem najwyższej klasy premium limusine jest, będący oczywiście w zasobach naszej floty, BMW z serii 5. Mowa tu o limuzynie BMW G30. Produkowane od roku 2016 auta z tej serii nie mogły ówcześnie pochwalić się potężną mocą, bowiem w roku premiery dysponowały ok. 190 KM mocy z dieslem, by w chwili obecnej - w najnowszej wersji - dojść aż do 530 KM w silniku benzynowym. Ale nie o moc tu przecież chodzi! Nasze BMW serii 5, to jak na limuzynę przystało, samochód niesamowicie wygodny, co widać już na pierwszy rzut oka, gdy tylko zajrzymy do dopracowanego w każdym szczególe wnętrza. Kolejna sprawa to niemiecki minimalizm połączony ze stonowaną elegancją – nie znajdziemy tu więc miliona niepotrzebnych „bajerów”, niczym z włoskiego sportowego samochodu typu grand tourer. Natomiast komfort jazdy będzie bez porównania większy. A to między innymi dzięki temu, iż nasze najnowsze BMW zyskały zawieszenie na nowocześniejszej platformie CLAR, lżejszej o 100 kg, w porównaniu z poprzednimi generacjami.

Z kolei Mercedesy klasy E czy CLS, które z duma prezentujemy naszym potencjalnym klientom, nie bez przyczyny zyskują w nazwie własnej określenie Exclusive. Niezależnie od silnika benzynowego czy diesla, są to samochody oferujące co najmniej 190 KM mocy i dopracowane pod każdym względem. Niezależnie, czy zechcemy przetestować adaptacyjne światłą LED czy system tempomatu, Mercedesy z serii C, E lub GLE na pewno nas nie zawiedzie. Dodatkowo niemieccy projektanci klas typowo miejskich jak E, nie zapomnieli o tym, iż użytkownikom biznesowym coraz częściej zdąża się zjechać z idealnych ulic wielkiego miasta, by znaleźć się na nierównych prowincjonalnych trasach. I dlatego pomyśleli o systemie hydraulicznego podnoszenia i optymalizacji nadwozia!

Wynająć BMW czy Mercedesa?

Niestety, z góry musimy uprzedzić, iż wybór jest równie nierozwiązywalny, niczym w klasycznej greckiej tragedii. Jakąkolwiek opcję byśmy wybrali i tak waga decyzji będzie równa porzuconej alternatywie. Z tym że w odróżnieniu od dramatyzmu antycznych postaci, podejmując ostateczną decyzję w kwestii wynająć BMW czy Mercedesa? – otrzymujemy wyłącznie same korzyści. Zarówno BMW jak i Mercedes, to rozpoznawalna i zapierająca dech w piersiach klasa, nieporównywalne z segmentem zwykłych aut, komfort wnętrza, jakość wykonania oraz subtelność prowadzenia.