None

Najważniejsze aspekty wypożyczania auta z wypożyczalni

W obecnych czasach w wypożyczalniach samochodów można znaleźć bardzo szeroką ofertę pojazdów, a w tym samochodów marki premium. Dzięki tak dużej dostępności pojazdów różnych marek klient ma możliwość wyboru modelu, który będzie mu najbardziej odpowiadał pod kątem indywidualnych preferencji. Natomiast koszty wypożyczenia samochodu w dużej mierze zależne są od wybranego modelu pojazdu, jego rocznika, a także dodatkowych udogodnień, które można znaleźć w jego wyposażeniu.

Niezbędne formalności

Wypożyczenie auta z wypożyczalni wiąże się z pewnymi niezbędnymi formalnościami, które są elementem obowiązkowym całego procesu. Wśród nich wymienia się przede wszystkim spisanie stosownej umowy, w której będą zawarte wszystkie najważniejsze informacje na temat możliwości korzystania z danego pojazdu. Oprócz tego w zapisach umownych można znaleźć również ograniczenia, jakie nakłada na kierowcę wypożyczalnia pojazdów, a także ewentualne kary finansowe za popełnione zaniedbania. Warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę.

Stan samochodu

Wypożyczalnia samochodów dba o to, aby przekazywać klientom wyłącznie samochody w pełni sprawne oraz w nienagannym stanie. Dotyczy to w szczególności pojazdów marek premium. Jednak każdorazowo przed wynajmem pojazdu należy pamiętać o spisaniu protokołu odbioru, który będzie uwzględniał wszelkie nieprawidłowości, jeśli takie w danym momencie występują. Bardzo ważną kwestią jest oddanie samochodu w takim samym stanie, w jakim się go wynajęło. Dzięki temu kierowca nie zostanie zobowiązany do naprawiania szkód związanych ze zmniejszeniem wartości pojazdu, czym najczęściej jest konieczność wniesienia kary umownej.

Dodatkowe usługi

Wypożyczalnia samochodów bardzo często oferuje kierowcom dodatkowe usługi, które stanowią spore udogodnienie podczas jazdy. Za dodatkową opłatą możliwe jest zniesienie limitu kilometrów, a także możliwe oddanie samochodu z pustym bakiem. Oprócz tego można również wykupić dodatkowe ubezpieczenie szyb i opon, pakiet mycia i czyszczenia, a nawet zniesienie udziału własnego. Przed wynajmem warto rozważyć wszystkie opcje oraz skorzystać z nich w miarę potrzeb.